Pozvánka do stánku národného projektu ISE – Profesia days 2020

V dňoch 4. a 5. marca sa v priestoroch bratislavskej Incheby bude konať 11. ročník festivalu pracovných príležitostí Profesia days 2020.

Aj tento rok sa ho v pozícii vystavovateľa zúčastní národný projekt Inštitút sociálnej ekonomiky, aby uspokojil všetkých záujemcov o bližšie inormácie o sociálnom podnikaní.

ilustračná fotka

Naša účasť bude orientovaná na sociálnu ekonomiku a sociálne podnikanie so zameraním na znevýhodnené skupiny osôb, ktoré hľadajú uplatnenie na trhu práce. Rovnako ponúkneme informácie subjektom, ktoré sa tejto oblasti venujú alebo uvažujú nad formou, ako znevýhodnené alebo zraniteľné osoby zamestnať.

V zóne spoločenskej zodpovednosti, konkrétne v časti Výpomoc so srdcom budú vo vystavovateľskom stánku k dispozícii zástupcovia Regionálneho centra sociálnej ekonomiky pre Bratislavský kraj.

Veľtrhu práce Profesia days 2020 sa tento rok zúčastníme veľmi aktívne. V stredu popoludní bude v priestoroch zóny spoločenskej zodpovednosti špeciálna diskusia s názvom Mám hendikep: Aké sú moje šance na trhu práce?“ zameraná na pracovné príležitosti pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Jedným z diskutujúcich bude náš odborník na túto tému – zástupca regionálneho centra sociálnej ekonomiky Eduard Čonka.

Individuálne sa záujemcom budeme venovať v priestoroch nášho stánku: „Čo musí spĺňať a ako založiť sociálny podnik? Pre koho je vhodný? Ako a kde ho treba registrovať? Koho môže zamestnávať? Akú podporu môže dostať? Kde dostane záujemca profesionálnu pomoc a podporu?“ – toto sú otázky, s ktorými sa môžete na nás obrátiť priamo na výstave alebo si môžete dohodnúť individuálne stretnutie v Regionálnych centrám SE vo všetkých krajských mestách.

Ak uvažujete o založení sociálneho podniku, veľmi radi sa vám počas i po skončení výstavy budeme venovať.