Keramika plná lásky

Keramika plná lásky

„Netreba robiť v živote veľké veci, ale malé skutky s veľkou láskou.“ A práve s veľkou láskou a dávkou fantázie tvorili koncom apríla mládežníci z Lubiny spolu s evanjelickou farárkou Evou Juríkovou svoje dielka na špeciálnom kurze keramiky v priestoroch registrovaného sociálneho podniku ZIPA plus s. r. o. v Novom meste nad Váhom. 

Šikovných žiakov 9. ročníka ZŠ v Lubine sprevádzala kurzom Zuzana Horňáková Kahanová, ktorá sa venuje výrobe keramiky už niekoľko rokov. Jej dielnička doslova kvitne keramickými kvietkami, srdiečkami, mnohými krásnymi výtvormi a dekoráciami s úžitkovou hodnotou. S láskou ich tvorí a s ešte väčšou láskou ich aranžuje v darčekových baleniach pre milovníkov keramiky.

Pani Zuzka privítala účastníkov kurzu v neobvyklom odeve. Zdobil ju pravý čičmiansky kroj ako pocta slovenským ľudovým tradíciám, ktoré majú v jej srdci nezastupiteľné miesto.

Mládežníci sa rýchlo ponorili do tajov keramikárskeho remesla, postupne vykrajovali, zdobili, tvarovali a vytvárali úžasné dielka v podobe srdiečok a anjelikov – poslov lásky. Snažili sa o to viac, že ich vyrábali pre svoje mamy ku Dňu matiek. Konečnú podobu im dodala Zuzka, ktorá ich dekorovala farebnou glazúrou a v pekných balíčkoch sa vrátili ku svojim tvorcom.

Aj takúto podobu môže mať činnosť registrovaného sociálneho podniku…

deti tvarujú keramiku