EPIC pomáha sociálnym podnikom na Slovensku

Logo Epic
Logo projektu CERUSI

Pozývame Vás na aktívnu spoluprácu v rámci medzinárodného projektu CERUSI, zameraného na podporu sociálneho podnikania a sociálnych inovácií na vidieku.

Slovensko, prostredníctvom Neziskovej organizácie EPIC, je partnerom tohto projektu. Chceme podporiť aj uľahčiť ďalší rozvoj sociálneho podnikania a sociálnych inovácií na Slovensku a Vy sa môžete stať súčasťou tohto úsilia.

  

Projekt CERUSI má dve roviny:

obrázok Akadámie RSI

1. Vzdelávaciu –  vytvorili sme online vzdelávací program Akadémia sociálnych inovácií na vidieku
(RSI Academy), ktorá ponúka 5-modulový program pozostávajúci z pútavých prednáškových videí, video rozhovorov s odborníkmi, sylabov, prepisov prednášok a výučbového materiálu. To všetko je k dispozícii pre širokú verejnosť na stiahnutie aj v slovenčine, prípadne so slovenskými titulkami.

  

Ilustračný obrázok

2. Interaktívnu – prostredníctvom workshopov, tzv. sociálno-inovačných laboratórií umožníme podnikateľom, starostom či odbornej verejnosti spoluprácu s miestnymi aktérmi a odborníkmi, zdieľanie skúseností, rozvoj zručností, prípravu a implementáciu konkrétnych možných riešení, využívajúc pritom najvhodnejšie prístupy a dostupné nástroje z oblasti sociálnych inovácií, sociálneho podnikania a cirkulárnej ekonomiky.

Ak sa o oblasť sociálneho podnikania zaujímate alebo v nej už pôsobíte, napíšte nám na info@epic-org.eu a radi Vás do nášho projektu zapojíme.